niedziela, 7 sierpnia 2016

RECENZJA: "GAMEBOOK ENIGMAS"

Jeżeli kiedykolwiek nie lubiliście nauki języka angielskiego, a kartkówka i sprawdzian były waszym najgorszym koszmarem mam dla was rozwiązanie. Wydawnictwo Edgard wydało książki, całkowicie po angielsku, dzięki którym pokochacie ten język i nauczycie się więcej niż z niejednego nudnego podręcznika! 
Zagłęb się w niesamowite historię i poczuj "REAL ENGLISH"!


W gamebooku "Enigmas" sami decydujemy o losach naszych postaci, mamy do wyboru wiele opcji dzięki czemu dla każdego zakończenie może być całkiem inne. Opiszę wam po krótko jak potoczyła się moja historia.
Pierwszy rozdział rozgrywa się na weselu, główna bohaterka poznaje na nim Martina, który pochodzi z Manchesteru. Zajmuje się on branżą filmową. Na imprezie mężczyzna wychodzi do toalety, ale po pięciu godzinach nadal nie wraca. Pod wieczór telefon kobiety zaczyna dzwonić. Jak szybko się okazuje po drugiej stronie słuchawki odzywa się Martin i prosi nas o pomoc. Właśnie w tym momencie podejmujemy decyzję, która w znaczącym stopniu wpłynie na dalszy ciąg tej historii. Możemy wybrać dwie opcje: TAK albo NIE. Ja postanowiłam pomóc naszemu nowemu przyjacielowi. Okazuję się, że chce abyśmy pomogli mu przy filmie, podczas tej współpracy wspomina swoją dawną miłość i otrzymuje niespodziewanego SMS-a...
Możemy wybrać naprawdę sporo opcji, tylko od nas zależy jak zakończy się historia głównych bohaterów. Może wyruszą w podróż na Ukrainę tropem zaginionej książki Schulza? A może do Death Valley w poszukiwaniu UFO? Lub do Berlina po Złotego Niedźwiedzia za najlepszy film? Albo do słotnej Szkocji śladami wspomnień?
Możemy wybrać jedno z 16 zakończeń, lub przeczytać książkę parę razy aby odkryć wszystkie możliwe scenariusze? Kto wie jakie niespodzianki i zagadki skrywa jeszcze w sobie ten oto gamebook?
Podczas lektury jesteśmy naprawdę wciągnięci i zżyci z głównymi bohaterami, bo w końcu to my decydujemy o ich losach! Poprzez wybranie odpowiedzi zmieniamy cały bieg wydarzeń, wywracając życie bohaterów o 360 stopni!

Oprócz samego czytania w gamebooku znajdziesz jeszcze szereg różnych zadań leksykalno-gramatycznych, dzięki którym sprawdzisz ile się nauczyłeś i po prostu przetestujesz swoją wiedzę. Martwisz się, że nie poradzisz sobie z angielskim? Bezpodstawnie! Dzięki słowniczkowi umieszczonemu po boku strony aby sprawdzić poszczególne słówko nie będziesz musiał odrywać się od lektury! Uwierz mi, że taka nauka to sama przyjemność. Książka jest napisana na poziomie (A2-B1) czyli średnio zaawansowanym.
Myślę, że pomysł z gamebookiem jest naprawdę świetny! Sterowanie losami postaci to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy jaką znajdziecie w tej książce! Ja osobiście bardzo polecam.
Jeżeli szukacie więcej książek o takiej tematyce to bardzo serdecznie polecam powieść młodzieżową "Lost World", która jest równie wciągająca jak "Enigmas".
Jeżeli chcesz przeczytać recenzję "Lost World" kliknij tutaj!

MOJA OCENA: (8/10)

ZA MOŻLIWOŚĆ ZABAWY Z GAMEBOOKIEM
SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WYDAWNICTWU EDGARD♥

Tutaj możecie zakupić "ENIGMAS" jak i inne genialne pomoce do nauki języków obcych :) - http://www.jezykiobce.pl/