piątek, 19 sierpnia 2016

RECENZJA: "WOJOWNICY UCIECZKA W DZICZ"

Czasami żyjemy spokojnie swoim życiem, ale pragniemy czegoś innego. W głębi duszy czujemy, że tu nie pasujemy. Że jesteśmy trzymani tu na siłę. Marzymy o lepszym życiu, o czymś nowym, zupełnie nam nie znanym. Ciągnie nas do niebezpieczeństwa, niesamowitych przygód. Okazujemy swoją dziką naturę i okazuję się, że zmiana była potrzebna. Teraz możemy żyć prawdziwym życiem jakiego od zawsze chcieliśmy...

Od wieków las zamieszkują dzikie wojownicze koty. Tworzą cztery klany, które według praw ustawionych przez przodków dzielą swoje terytorium. Przez wiele tysięcy lat żyły ze sobą w zgodzie i harmonii. Jednak nowy przywódca Klanu Cienia jest żądny władzy, chce dla siebie większe tereny tym samym wszczynając wojnę z innymi klanami. 
Rdzawy jest rudawym kotem domowym. Prowadzi spokojne życie, jego miska zawsze jest pełna, ma ciepły dom w którym mieszkają ukochani właściciele. Nie musi się o nic martwić, leniuchuje całymi dniami w towarzystwie swojego przyjaciela Łatka. Jednak od zawsze marzy o czymś innym. Łaknie przygód, dzikości i poczucia samodzielności. Tęsknie spogląda w stronę lasu, gdzie biegają myszy, króliki i inne pyszności. Wie, że nieokiełznana przyszłość jest dla niego na wyciągnięcie łapy. Wystarczy tylko, że przejdzie przez płot i zamieni najskrytsze pragnienia na rzeczywistość... 
Pewnego dnia nareszcie nadchodzi ta chwila, Rdzawy pokonuje strach i rusza tam gdzie żaden domowy kot jeszcze nie postawił swojej łapy.
Skrada się delikatnie, lecz nagle zostaje napadnięty przez dzikich wojowników z Klanu Pioruna. Okazuje swoją waleczność i niesamowitą odwagę, odpierając atak. Koty są pod wrażeniem jego umiejętności, składają mu nietypową propozycję - chcą aby dołączył do Klanu Pioruna. Rdzawy od razu się zgadza i przystępuję do szkolenia, tym samym otrzymując nowe imię Ognista Łapa. 
Spokojne życie klanu przerywa atak wojowników Cienia. Wykradają młode i zabijają uzdrowicielkę. Ten okropny akt rozpoczyna okrutną kocia wojnę o chwałę, dumę i swoje terytorium. Nikt nie podda się bez walki. Ognista Łapa wie, że będzie musiał stawić klan ponad własne życie i za wszelką cenę ochronić przyszłe pokolenia. 
Błękitna Gwiazda i dumny Tygrysi Pazur, obronią każde istnienie i na zawsze pokonają przywódcę Klanu Cienia...
Czy Klan Pioruna zwycięży wojnę? Czy Ognista Łapa da radę przetrwać w nowym świecie? Jak skończy się ta historia?

"Ucieczka w dzicz" to pierwszy tom niezwykłej serii o wojowniczych kotach. Muszę wam przyznać, że historia którą przedstawiła Erin Hunter jest cudowna! Wciągnęłam się do tego stopnia, że zapomniałam o całym świecie i żyłam wraz z klanami. Jeśli jesteście kociarzami tak jak ja to przepadniecie w tej powieści. Jest dopracowana pod każdym względem. Czyta się w tempie ekspresowym. Główni bohaterowie są cudowni oraz niezwykle futrzaści. "Ucieczka w dzicz" jest czystą perfekcją wśród innych serii fantasy. Jeśli jeszcze nie czytaliście to nawet nie wiecie co tracicie! Natychmiast to nadróbcie, bo omija was niesamowita zabawa. Nie mogę się doczekać aż sięgnę po kolejne tomy, ponieważ są na pewno tak samo niesamowite jak pierwszy. 
Nie spodziewajcie się po tej książce zwykłej historii, dostaniecie niezwykłą opowieść o przyjaźni, poświęceniu, odwadze i walce o to co się kocha i ceni ponad własne życie! Zgadzam się w 100% z opiniami ukazanymi na skrzydełkach i okładce. Ta seria ma szansę dorównać Harremu Potterowi!

"W każdym obecnie żyjącym kocie pozostały ślady wszystkich wielkich kotów. Nie bylibyśmy nocnymi myśliwymi bez naszych przodków z Klanu Tygrysa, a nasza miłość do ciepła słońca pochodzi od Klanu Lwa."

Cudowna, zaskakująca, czarująca, fantastyczna, wspaniała to tylko niektóre przymiotniki opisujące ogrom tej powieści. Pokochajcie wojowników jak ja kupując je tutaj - klik.

MOJA (SZCZEGÓŁOWA) OPINIA:
OCENA TREŚCI: (9+/10)
OCENA OKŁADKI: (9/10)
OCENA OGÓLNA: (9+/10) ♥

ZA MOŻLIWOŚĆ PRZECZYTANIA TEJ
WSPANIAŁEJ POWIEŚCI BARDZO
SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WYDAWNICTWU NOWA BAŚŃ ♥