poniedziałek, 22 sierpnia 2016

RECENZJA: "CHOWAŃCE KRĄG ŻYCIA"

 Aby wyruszyć w niebezpieczną misję trzeba być niesamowicie odważnym. Nie bać się niebezpiecznych przygód, umieć walczyć z nieprzyjacielami, posiadać nieprzeciętną logikę dzięki której pokona się wszelkie zagadki. Wszystkie te umiejętności posiadają Chowańce... 
UWAGA: Recenzja może zawierać spoilery do poprzednich tomów.

Paksaharze udało się wskrzesić Armię Umarłych tym samym wywołując w Bezkresji okrutną wojnę.
Nieumarłe zwierzęta sieją lęk i spustoszenie. Sama przywódczyni dzięki Ruchomemu Zamkowi czuje się niezwyciężona, bo wie że nikt jej nie pokona.
Paksahara odebrała ludzką magię, dzięki czemu czarować mogą tylko Chowańce, a magia ludzi jest bezużyteczna.
Przepowiedziana trójka czyli: posiadający moc telekinezy kot Aldwyn, niezdarna rzekotka Gilbert i przemądrzała modrosójka Skylar wiedzą, że tylko oni są w stanie uratować królestwo i przywrócić ład i porządek. Muszą wyruszyć w kolejną, śmiertelnie niebezpieczną podróż. Tym razem muszą odnaleźć przywódców zwierząt, których gatunki zostały wypowiedziane przez magiczny kamień. Nie będzie to wcale takie proste. W trakcie przeszukiwań domku Kalstaffa, Aldwyn znalazł niepokojący zwój papieru, który każe mu wątpić w powodzenie misji. Chowańce łączy niesamowita przyjaźń, która daje im siłę do pokonywania dalszej drogi. Wiedzą, że mogą na siebie liczyć. Ufają sobie bezgranicznie, w końcu przeżyli ze sobą więcej niż z własnymi rodzinami. 
W trakcie misji napotka ich wiele niebezpieczeństw, które będą musieli pokonać. Stawią czoła miniaturowym, groźnym hipopotamom. wojownikom Armii Umarłych oraz Paksaharze która jest brutalna i bezwzględna. Odwiedzą wiele ciekawych jak i niepokojących miejsc: Międzyrzecze, Las Przybrzeżny, Most Zdrady, Ponure Wzgórze, Bagniasty Las Daku. 
Podczas pobytu nad rzeką, Gilbert zauważa kolejną swoją wizję, jest w niej on i Skylar. Przepowiednia napełnia go niepokojem i grozą. Każe poważnie mu wątpić w lojalność swojej przyjaciółki, która praktykuje czarną magię. Ale czy Skylar zdradziłaby ludzi, których najbardziej kocha? Czy Chowańce dadzą radę odnaleźć siedmioro potomków najstarszych i najpotężniejszych zwierząt w Bezkresji? Czy pokonają Paksaharę? Czy uratują świat od wojny i lęku? Jak potoczą się ich losy?"Chowańce Krąg Życia" to trzeci tom przygód o niezwykłych zwierzętach. Ja osobiści uwielbiam tą serię! Jest przepełniona magią, zaklęciami, przygodami, niebezpieczeństwami oraz niesamowitą przyjaźnią. 
Każde miejsce jest niezwykle dopracowane. 
Książka pokazuje jak ważna w życiu jest oddana przyjaźń. Przyjaciele, na których zawsze możemy liczyć to prawdziwy skarb. Trzeci tom jest tak samo świetny jak reszta! Czyta się w tempie ekspresowym, mi zajęło to około półtorej godziny. Wciąga, wbija w fotel i nie puszcza!
Jeżeli jeszcze nie czytaliście "Chowańców" to koniecznie to nadróbcie, bo nawet nie macie pojęcia jak świetna seria jest jeszcze przed wami! Jest przeznaczona zarówno dla starszych jak i dla młodszych czytelników. Więc możecie podarować ją młodszemu rodzeństwu. Każdą przygodę magicznych zwierząt czyta się z zapartym tchem, nie nadążycie z odwracaniem kartek!

"Pomysłowe zaklęcia, pełna przygód fabuła i 
błyskotliwy dowcip - wyjątkowa historia,
która wciąga do samego końca"

Baaardzo wam polecam! Sięgnijcie i pokochajcie serię jak ja!

MOJA (SZCZEGÓŁOWA) OPINIA:
OCENA TREŚCI: (9+/10)
OCENA OKŁADKI: (9/10)
OCENA OGÓLNA: (9+/10)

ZA MOŻLIWOŚĆ PONOWNEGO SPOTKANIA Z
CHOWAŃCAMI BARDZO SERDECZNIE
DZIĘKUJĘ WYDAWNICTWU IUVI ♥