środa, 17 sierpnia 2016

RECENZJA: "ZAGINIONA DZIEWCZYNA"

 Niektóre małżeństwa skrywają ogromne tajemnice... 
Nieustające kłótnie, unikanie się, a nawet strach przed własnym małżonkiem. Tak wyglądają niektóre na pozór idealne relacje dwójki ludzi, którzy powinni być w sobie niezmiernie zakochani, a tak naprawdę marzą tylko o tym aby druga połówka na zawsze zniknęła...Amy jest kobietą marzeń każdego faceta. Piękna blondynka, która pozwala swojemu facetowi na wiele. Nie przejmuje się jego ciągłymi wyjściami, szanuje jego kumpli. Kocha nieograniczoną miłością. Seria książek na podstawie jej dzieciństwa pod tytułem "Niezwykła Amy" jest międzynarodowym bestsellerem. Po prostu Amy jest idealna i nikt nie powinien temu zaprzeczać. Nick jest przystojnym pisarzem, który swoją nieprzeciętną urodą potrafi zauroczyć każdą kobietę. Ale to właśnie Amy zostaje wybranką jego życia. Biorą ślub, wyprowadzają się z Nowego Jorku do domu obok Missisipi, zostają młodym zakochanym w sobie małżeństwem. Pierwsze lata związku są wspaniałe, lecz z każdym kolejnym dniem dzieje się coraz gorzej...
W piątą rocznicę ślubu piękna i mądra Amy Dunne znika z ich wspólnego domu. Nie pozostawia żadnego listu, wszelkie ślady dowodzą na porwanie. Otwarte drzwi, zdemolowany salon, krew na szafkach kuchennych i szkło walające się po świecącej podłodze. 
Nick dzwoni na policję, ale nie wydaje się roztrzęsiony. Wręcz przeciwnie rozmawia opanowanym i spokojnym głosem. Podczas przesłuchań detektywi łapią go na coraz większych kłamstwach.
Przez swoje szokujące zachowanie Nick wdrapuje się na pierwsze miejsce głównych podejrzanych. Coraz większa masa dowodów coraz bardziej pogrąża mężczyznę. Wraz ze swoją siostrą bliźniaczką postanawia przekonać wszystkich co do tego, że jest niewinny i nigdy nie skrzywdziłby swojej żony. Wraz z rodzicami Amy organizuje ogromną akcję, która ma na celu znalezienie zaginionej. Papparazi i dziennikarze nie odpuszczają Nicka na krok. Jest osaczony i znienawidzony przez mieszkańców jego rodzinnego miasta. 
Gdy czuje, że coraz bardziej się pogrąża za pomocą adwokata postanawia odnaleźć winnego...
Czy Nick zamordował Amy? Jak mroczne okaże się ich małżeństwo?
Kto i dlaczego chciałby porwać tak mądrą i piękną kobietę? Dlaczego policja nie umie odnaleźć ciała?


"Zaginiona dziewczyna" jest niezwykle mrocznym thrillerem autorstwa Gillian Flynn. Autorka w znakomity sposób rozkłada na czynniki pierwsze ludzką psychikę. Pokazuje mroczną stronę małżeństwa, oraz to że nie zawsze w pełni możemy ufać drugiej połówce.
Książka jest bardzo długa, ale tak naprawdę o tym co stało się z Amy dowiadujemy się już w połowie. Ale nie pomyślcie, że dzięki temu jest mniej mrocznie i klimatycznie! Akcja pędzi i ze strony na stronę coraz bardziej się rozkręca. Mi osobiście książka bardzo się podobała. W swojej głowie milion razy zmieniałam domysły co do przestępstwa jak i jego przebiegu. Gillian stworzyła niezapomnianych bohaterów o niesamowicie mocnych charakterach. Gwarantuję iż się nie zawiedziecie, a będziecie zachwyceni! Jest to moja pierwsza lektura książki od tej autorki, ale jestem przekonana, że w przyszłości sięgnę po kolejne! Bardzo spodobał mi się styl pisania, dzięki czemu lektura upłynęła mi szybko i przyjemnie.
Książka jest pisana z perspektywy dwóch osób: Amy i Nicka. Dzięki czemu możemy przeczytać dwie wersje wydarzeń. Ja osobiście preferuję gdy narratorów jest więcej niż jeden.

"Jeśli ktoś nas zdradza, wiemy jakie słowa wypowiedzieć; gdy umiera ukochana osoba, wiemy, jakie słowa wypowiedzieć. Jeśli chcemy odegrać ogiera, cwaniaczka albo głupka, wiemy, jakie słowa wypowiedzieć. Wszyscy korzystamy z tego samego wyświechtanego scenariusza. W tych czasach bardzo trudno być osobą, po prostu prawdziwą, rzeczywistą osobą, a nie zbiorem cech charakteru wybranych z pojemnego automatu z charakterami."

Jeśli jeszcze nie czytaliście "Zaginionej dziewczyny" to koniecznie to nadróbcie i dajcie się wciągnąć jak ja! Uwaga: po przeczytaniu tej książki zdecydujecie się na pozostanie singlem!;)

MOJA (SZCZEGÓŁOWA) OPINIA:
OCENA TREŚCI :(8/10)
OCENA OKŁADKI : (8/10)
OCENA OGÓLNA: (8/10)

ZA TO, ŻE MOGŁAM POBYĆ PRZEZ
CHWILĘ DETEKTYWEM I ROZWIĄZAĆ
SPRAWĘ AMY BARDZO SERDECZNIE
DZIĘKUJĘ
WYDAWNICTWU BURDA KSIĄŻKI ♥