środa, 1 czerwca 2016

PRZEDPREMIEROWO : "ZAGINIONE"

Nie wyobrażam sobie szczęśliwego dzieciństwa bez mojej mamy u boku. Nie rozumiem także matek, które potrafią zostawić swoje dzieci i wyjechać bez śladu. Nie umiem także pojąć co musi czuć takie dziecko. Smutek ? Żal ? Urazę ? A może niechęć do całego świata ? Wszystkie odpowiedzi na te pytania możemy poznać w książce "Zaginione". Za chwilkę zapoznam was z genialną polską autorką - Magdaleną Zimną-Louis, bo w końcu warto czytać nasze ojczyste książki.


Historia opowiada losy dwóch kobiet :

  • Heleny - w dzieciństwie porzuconej przez matkę. 
  • Albiny - siostry Ani (matki wyżej wymienionej bohaterki).
Helena postanawia wyruszyć do Armenii, śladami swojej matki. Tak naprawdę nie wie czy będzie jej szukać żywej czy może zmarłej. Wskazówek praktycznie nie ma żadnych, wie żeby zacząć poszukiwania w Erywanie. Zostawia swojego ojca i męża, niespodziewanie uciekając. W Armenii poznaje wielu ciekawych ludzi, którzy w jakiś sposób przyczyniają się do odkrycia tajemnicy jej matki. Poszukiwania trwały by znacznie krócej gdyby nie fakt iż początkowo ciotka Albina odmawia pomocy.
 Perspektywa cioci Albiny jest również bardzo ciekawa - wspomina swoją młodość i Rzeszów lat 80, a także pierwsze miłości. Niebywale trudny związek z Wiktorem, z którym w późniejszych czasach związała się jej siostra. Ale tak naprawdę Albina zna tylko połowę tajemnicy, wie że jej siostra uciekła do Armenii z ormiańskim lekarzem, ale reszta zostaje pod znakiem zapytania. 

CZY KOBIETY NARESZCIE SIĘ ODNAJDĄ ? CZY W KSIĄŻCE PRZECZYTACIE NIEZWYKŁĄ RODZINNĄ HISTORIĘ ? CZY TA KSIĄŻKA TO NAJGORĘTSZA PREMIERA CZERWCA ? I CZY BĘDZIECIE SIĘ DOBRZE BAWIĆ ?
Żeby poznać odpowiedź na  pierwsze pytanie musicie przeczytać książkę, ale na resztę odpowiem za was : ABSOLUTNIE TAK ~!~

Tak naprawdę ta książka to niesamowity splot historii, odnajdywania nowej drogi, świętych miejsc Armenii jak i przeszłości. Przede wszystkim bardzo doceniam pisarkę za to, że stworzyła historię, która za granicą na pewno zasługiwałaby na rozgłos. W Polsce brakuje tak pięknych i otwartych powieści. Do ostatniej strony trzyma w napięciu i nie puszcza. Przypomina mi trochę pasy bezpieczeństwa w parkach rozrywki : trzymają cię mocno abyś nie wypadł po za mocnych wrażeniach, te słowa idealnie opisują tą książkę. W dodatku Pani Magdalena mistrzowsko przeplatała przeszłość z teraźniejszością, co zdarza się naprawdę rzadko. Historia trzech kobiet : Anny, Albiny i Heleny jest naprawdę intrygująca. Bardzo się cieszę, że książkę miałam okazję przeczytać przed premierą, ponieważ na pewno za niedługo zrobi się o niej głośno. 
Teraz chciałabym napisać parę słów o pisarce : debiutancką powieść "Ślady hamowania" wyróżniono w 2011 roku w konkursie Świat Kobiety. Z kolei kolejna książka "Pola" otrzymała główną nagrodę czytelniczek na Festiwalu Literatury Pióro i Pazur w 2013 roku. W 2015 roku nagrodzona została również książka : "Kilka przypadków szczęśliwych". Więc jak widzicie same sukcesy na koncie :)

W CZWARTEK O GODZINIE 18:00 W MILLENIUM HALL W RZESZOWIE ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z MAGDALENĄ ZIMNĄ-LOUIS. Kto nie zdąży w  czwartek, także w piątek będzie mógł spotkać się z autorką "Zaginionych" w Empiku w Galerii Rzeszów. Serdecznie zapraszam, na pewno dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o najnowszej książce.

MOJA (SZCZEGÓŁOWA) OPINIA :
OCENA TREŚCI (9/10)
OCENA OKŁADKI (10/10) JEST PIĘKNA *.*
OCENA OGÓLNA (9+/10)

Więc podsumowując koniecznie kupujcie tutaj --->
http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/zaginione-magdalena-zimny-louis-4917036/


                   ZA MOŻLIWOŚĆ WYJECHANIA DO ARMENII 
                 BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WYDAWNICTWU 
                          ŚWIAT KSIĄŻKI ♥