poniedziałek, 20 czerwca 2016

RECENZJA : "PRZEKROCZYĆ GRANICĘ"

Kiedyś żyła piękna dziewczyna, która miała gęste, rude włosy. Jej ręką była naznaczona milionami blizn i wypukłości. Tragiczna noc zmieniła w jej życiu wszystko, zamknęła się w sobie, a rękawki swetrów naciągała aż po same palce. 
Kiedyś żył sobie przystojny chłopak o czarnych jak węgiel włosach. Jego rodzice zginęli w pożarze, a on sam został przygarnięty przez rodzinę zastępczą. Stał się ćpunem, kimś o niskiej randze.
OBYDWOJE BYLI NAZNACZENI BLIZNAMI, ODNALEŹLI SIEBIE, PIĘKNA DZIEWCZYNA I PRZYSTOJNY CHŁOPAK OKAZALI SOBIE MIŁOŚĆ, CO Z NIEJ WYNIKŁO ?Pewna tragiczna noc zmieniła życie Echo Emerson na zawsze. Mimo iż dziewczyna nic nie pamięta, co noc dręczą ją koszmary tak mocne, że budzi się z krzykiem. Kiedyś była dziewczyną pełną entuzjazmu i uśmiechu. Miała przy swoim boku niezwykle popularnego chłopaka i koleżanki. Echo z pewnej siebie dziewczyny stała się outsiderką z bliznami na rękach. Szkoła stała się dla niej nie łatwym miejscem, miliony szeptów i plotek wypowiedzianych na głos obiegały ją codziennie. Z początkiem nowego roku szkolnego Echo zaczyna terapię u psychologa szkolnego. To właśnie tam poznaje Noaha Hutchinsa - chłopaka owianego złą sławą, który pali trawkę i z całych sił stara się adoptować swoich braci. Z początku nic ich nie łączy, jednak z czasem ich znajomość przemienia się w niezwykłą miłość. Z dnia na dzień Echo przypomina sobie coraz więcej z tamtego wieczoru. Już wie, że matka chciała ją zabić, ale dlaczego ? Każdy z nich ma tajemnice, Echo nienawidzi swojej macochy Ashley, która zdecydowanie rozbiła ich rodzinę. Noaha męczą demony przeszłości i poczucie winy, gdyby nie on nie spłonęliby jego rodzice, a mali bracia mieli szczęśliwą pełną rodzinę. 
Dwójka ludzi poznaczona bliznami była sobie pisana, byli rozbici, byli dziwni zarazem, byli dwiema zagubionymi duszami, które trzymały się siebie nawzajem. Odnaleźli się wśród tragicznej rzeczywistości, zaufali i zaczęli kochać.


Książka Katie McGarry to czysta perfekcja. Historie obydwóch bohaterów były tak piękne i okropne zarazem, że mam łzy w oczach gdy o nich myślę. Już dawno nie wciągnęłam się w książkę tak, że po prostu siedziałam i nie byłam w stanie się oderwać. Nie jestem w stanie wyrazić słowami jak piękną historią jest książka "Przekroczyć granicę". Zdecydowanie jest to jedna z najlepszych historii miłosnych tego roku, którą wszyscy musicie przeczytać ! Eho i Noah pasują do siebie idealnie, pisarka tak świetnie opisała ich świat, że odczuwałam różne uczucia tak samo jak główni bohaterowie. W jednych momentach miałam ochotę krzyczeć w innych zaś płakać.

"Najgorszy rodzaj płaczu to nie ten, który wszyscy widzą - zawodzenie szlochem na ulicy, rozdzieranie szat. Nie, najgorzej jest, kiedy szlochem zanosi się dusza, i bez względu na to, co się zrobi nie sposób jej ukoić. Jej część więdnie i staje się blizną na tym fragmencie, który przeżył."


Jeżeli jeszcze zastanawiacie się nad kupnem "Przekroczyć granice" to natychmiast przestańcie i zamówcie ją jak najszybciej. Ta powieść rzuci was na głęboką wodą, momentami podtopi wielkimi falami, a na końcu wreszcie wyrzuci was na słoneczny brzeg. Zdecydowanie zgadzam się z hasłem reklamowym "AMERYKAŃSKIE LOVE STORY ROKU" ! 

"Rany się zabliźniają i nie zawsze masz wrażenie, jakby haratał cię nóż. Ale kiedy najmniej się tego spodziewasz, pojawia się ból, który ci przypomina, że nic już nigdy nie będzie takie samo."


MOJA (SZCZEGÓŁOWA) OPINIA :
OCENA TREŚCI 10/10
OCENA OKŁADKI 8/10
OCENA OGÓLNA 9+/10 ♥♥♥

ZA TO, ŻE MOGŁAM PRZEŻYĆ TAK WSPANIAŁĄ
PRZYGODĘ Z ECHO I NOAH BARDZO
SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WYDAWNICTWU MUZA♥