środa, 15 czerwca 2016

RECENZJA : "TYTANY"

Heroiczna walka o lepszą przyszłość, wielkie pieniądze, niespełnione marzenia i hazard. Wszystko to na jednym torze wyścigowym, na którym stoją przygotowane do biegu tytany. Za nimi dzielni dżokeje z iskrą rywalizacji w oku. Wszyscy czekają na zielone światło, które rozpocznie wyścig o największą stawkę. 



Astrid od dziecka fascynowały pół konie, pół maszyny zwane tytanami. Odkąd skończyła dwanaście lat wraz ze swoją najlepszą przyjaciółką Magnolią zakradały się, aby móc oglądać mordercze wyścigi. Wszystko kręciło się wokół nich, były przykrywką dla poważnych problemów zarówno finansowych jak i hazardowych jej rodziny. Odkąd rodzina Astrid była zmuszona przeprowadzić się do Detroit sytuacja pogarsza się z dnia na dzień. Krępująca cisza panująca podczas wspólnego obiadu, uciekające spojrzenia i w końcu miliony niewypowiedzianych słów. Tata dziewczyny kilka miesięcy wcześniej stracił pracę i co parę dni ze znużoną miną składa swoje CV w różnych firmach. Niestety bez efektownie. Bezrobocie zatacza coraz większe kręgi i staje się coraz bardziej odczuwalne.
Lecz pewnego dnia pojawia się niebywała szansa. Astrid może wziąć udział w wyścigu na najprawdziwszym tytanie i wygrać pieniądze o jakich nigdy nie śmiała marzyć. Wygrana odmieniła by absolutnie wszystko ! Ale jak dostać się do Cyklonu ? Dziewczyna będzie musiała dobrze wypaść na wyścigu sponsorskim i przede wszystkim odnaleźć sponsora. Jeżeli jej się to uda, odmieni swoje życie na zawsze. Jeżeli nie wróci do domu z pustą kieszenią i nakazem eksmisji...

Wielokrotnie pisałam już jak bardzo uwielbiam Victorię Scott. "Tytany" to trzecia książka jaką miałam okazję od niej przeczytać i znowu wpasowuje się na moją listę ULUBIONE. Tą powieść pokochałam już od pierwszej strony. Jest tak wciągająca, że nie sposób się od niej oderwać - przynajmniej ja nie umiałam ! Myślę, że jest to ten rodzaj książki dla której będziemy zarywać noc. Kolejnym aspektem, dla którego tak bardzo kocham tą autorkę jest nawiązanie do zwierząt. W bestsellerowym "Ogień i woda" i "Kamień i sól" mogliśmy poznać naprawdę bardzo wiele czworonogich przyjaciół czyli oczywiście pandory. W "Tytanach" zaś pojawiają się konie, które osobiście uwielbiam ! Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie wspomniała o brawurowej okładce, która jest tak piękna, że do tej pory nie mogę się na nią napatrzeć ! Podoba mi się o wiele bardziej niż zagraniczna, ale w końcu wydawnictwo IUVI posiada wyjątkowego grafika, który zawsze tworzy coś pięknego i oryginalnego. 


"WSPANIAŁA OPOWIEŚĆ O RODZINIE, PRZYJAŹNI
I TRUDACH DOJRZAŁEJ I NIEDOJRZAŁEJ MIŁOŚCI,
KTÓRĄ CZYTA SIĘ W NAPIĘCIU, 
ŚMIEJĄC SIĘ I WZRUSZAJĄC"

CZY POLECAM ?
Koniecznie kupcie tą wspaniałą powieść, aby zawładnęła wami tak jak mną ! Jeżeli nie czytaliście poprzednich książek Victorii Scott to koniecznie to nadróbcie i poznajcie jedną z moich ulubionych pisarek młodzieżowych. A jeżeli nie czytaliście jeszcze innych książek mojego ulubionego wydawnictwa IUVI to śpieszcie do księgarni.
OSOBIŚCIE POLECAM :
- Seria o Gregoru 
- "Chowańce'
- I oczywiście "Ogień i woda" i "Kamień i sól"

MOJA (SZCZEGÓŁOWA) OPINIA :
OCENA TREŚCI : 10/10 ♥
OCENA OKŁADKI : 10/10 ♥
OCENA OGÓLNA : 10/10 ♥
PODSUMOWUJĄC : JEST TO MUST HAVE CZYTELNICZY !

ZA TO, ŻE MOGŁAM GALOPOWAĆ NA SKOBLU
SERDECZNIE DZIĘKUJĘ NIEZAWODNEMU
WYDAWNICTWU IUVI ! ♥