środa, 17 sierpnia 2016

RECENZJA: "MALFETTO. MROCZNE PIĘTNO"

Każdy człowiek nosi w sobie mrok... Jedni mają go więcej inni zaś mniej.
Wyobraźcie sobie, że wasza dusza jest skażona złem, nie umiecie nad tym zapanować. Gniew przecieka wam przez serce, przed oczami widzicie krew i zniszczenie. Macie ochotę niszczyć wszystko co napotkacie, poznajcie Adelinę...Przez Europę przechodzi zaraza. Jest bezlitosna i okrutna. Umiera większość dorosłych, ocaleni to w większości dzieci. Epidemia oprócz śmierci przyniosła również nadnaturalne moce. Są one potężne i nieokiełznane. Ci którzy je posiadają zwą się "Malfetto". Mają siwe, nienaturalne włosy lub inne widoczne na ciele blizny. Są postrachem królestwa jak i ludzi.
Adelina Amoutre przeżyła zarazę wraz ze swoją młodszą siostrą Violettą. Niestety, ale ich matka poległa w walce z chorobą. Zostały same z ojcem, który za wszelką cenę chce je sprzedać mężczyzną, tylko po to aby jego majątek wzrósł. Jest brutalny, w szczególności dla starszej siostry. Nie okazuje jej żadnej miłości, gardzi nią, znęca się psychicznie powodując w jej duszy coraz większe spustoszenie. Adelina straciła oko, dzięki czemu nikt nie chce jej za żonę. Pewnego dnia mężczyzna postanawia ją odkupić, aby służyła mu jako kochanka. Szczęśliwy ojciec od razu przystaje na propozycję.
Przerażona Adelina postanawia uciekać. Pędzi ile sił na swoim koniu, lecz w końcu ktoś ją zatrzymuje. Właśnie wtedy jej Mroczne Piętno daje się we znaki. Ogarnięta furią, wzywa swoje demony które zabijają napastnika...
Za swój czyn królestwo skazało Adelinę na śmierć. Ale ona nosi w sobie potężny Mrok. To znamię, które pozostawiła na niej tajemnicza epidemia. Adelina nie jest tylko odmieńcem - malfetto. Posiada ogromną moc, która ciągnie jej duszę w otchłań. 
Przed egzekucją ratuje ją grupa Sztyletów, jest to organizacja skupiająca Malfetto. Szkolą nowo przybyłych, aby ci nauczyli się okiełznać swoją moc. Jednak Adelina jest zatracona w swoim mroku, a z biegiem czasu on się tylko pogłębia. Czuje, że coraz bardziej nie umie nad nim zapanować. Zaczyna obawiać się sama siebie... 
Dlatego gdy wplątuje się w niebezpieczną misję, wie że musi pokonać swoje najskrytsze lęki.
Czy Adelina przezwycięży swoje Mroczne Piętno? Czy da radę zapanować nad swoją duszą? Jak skończy się jej historia?"Malfetto. Mroczne Piętno" jest początkiem nowej trylogii Marie Lu.
Autorka debiutowała serią "Legedna", która stała się międzynarodowym bestsellerem. 
Mnie ta historia wciągnęła od pierwszej strony! Jest całkiem inna niż niektóre powieści młodzieżowe, bo to właśnie główna bohaterka jest "czarnym" charakterem. Adelina jest silną kobiecą, postacią. Książka jest świetnie wydana, czcionka jak i rozmiar liter ułatwiają szybkie i bardzo przyjemne czytanie. Jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką, ale jestem przekonano co do tego, że chcę sięgnąć po kontynuację, jak i jej drugą serię. Bardzo przemawia do mnie język jakim pisze Marie. Trafia prosto do mojego serca, dzięki czemu przywiązałam się do tej książki. Akcja pędzi jak rozpędzony rollercoaster dzięki czemu nie sposób się nudzić!

"Pasja jest jasna i ciepła, ale ma również mroczną stronę,która łączy się ze strachem. Nasze serce napełnia strach, gdy sądzimy, że naszym bliskim zagraża niebezpieczeństwo, prawda? Nie można kochać, nie czując strachu. Obie te emocje współegzystują."

Bardzo polecam wam "Malfetto". Gwarantuję iż jest to historia, której nie znajdziecie nigdzie indziej. Marie Lu stworzyła niezapomniany świat jak i bohaterów.

MOJA (SZCZEGÓŁOWA) OPINIA:
OCENA TREŚCI: (8/10)
OCENA OKŁADKI: (8/10)
OCENA OGÓLNA: (8/10)

ZA TO, ŻE MOGŁAM POZNAĆ LUDZI Z MROCZNYM
PIĘTNEM BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ
WYDAWNICTWU ZIELONA SOWA! ♥