wtorek, 3 maja 2016

RECENZJA : DRUGA RUNDA

Chyba nikt z nas nie jest przygotowany na utratę drugiej połówki, szczególnie poprzez wypadek samochodowy. To właśnie spotyka Gert, główną bohaterkę książki pt. "Druga runda". W wieku dwudziestu dziewięciu lat zostaje młodą wdową. Co za tym idzie ? Musi powrócić na rynek matrymonialny i rzucić się w wir randek.Od nowa musi bawić się w całą tą grę związaną z randkowaniem. Czy ta sukienka nie jest za krótka, czy może właśnie za długa ? Czy dać temu facetowi drugą szansę, czy może dać sobie spokój ? Czy ten facet na pewno chce stworzyć długi i udany związek ? 

Drugim głównym wątkiem w książce jest przyjaźń Gert, Eriki i Hallie. Trzy singielki postanawiają wyruszyć na "łowy". Jednak czy na ulicach Nowego Jorku znajdą kogoś odpowiedniego ? Wszyscy przewijający się mężczyźni, albo są żonaci, albo nie chcą się pakować w coś poważniejszego. Kiedy Gert myśli, że już nigdy nie znajdzie "tego jedynego", pojawia się Todd. Niepozorny mężczyzna ubrany w                                        milutki sweter. Miłośnik historii i pociągów. Czy jednak po stracie kogoś tak bliskiego można zakochać się na nowo ? Żyć nowym życiem i nie wracać do przeszłości ? 


Tytułowa "druga runda" odnosi się do szukania miłości na nowo (po raz drugi). Książka jest bardzo przyjemna, czyta się ją lekko jak i szybko. Główni bohaterowie są dobrze wykreowani, nie brakuje im dosłownie nic. Mi książka osobiście bardzo się podoba. Polecam ją zarówno młodzieży jak i starszym czytelnikom. Po lekturze dostałam refleksji: jak bardzo okrutne jest życie, zabierające nam bliskie osoby. Caren Lissner stworzyła powieść pozytywną, a zarazem smutną. A mało komu udaje się tak dobrze przeplatać klimaty. Okładka wpada w oko :D Jest bardzo pozytywna i kolorowa, Harper Collins nie zawiodło.

Moja ocena : 8/10 ♥

                       Za to, że mogłam poznać
                    Gert bardzo serdecznie dziękuję 
     wydawnictwu Harper Collins ♥