czwartek, 10 marca 2016

Recenzja : Mara Dyer. Tajemnica

,,Każdy ma kryje w sobie tajemnicę, wystarczy ją obudzić". Mara Dyer budzi się w szpitalu. Nie ma pojęcia, że brała udział w wydarzeniu, które zabiło jej znajomych. Pytania zadawane do rodziców, pozostają bez odpowiedzi. Jedyną szansą na normalne życie jest przeprowadzka i zaczęcie nowego życia ...

                             ***
Mara Dyer zaczyna naukę w prywatnej szkole. Już pierwszego dnia poznaje tajemniczego chłopaka - Noaha. Jakby tego było mało kompromituje się na oczach całej klasy i cały czas obwinia się za śmierć swoich znajomych.      Nigdy nie była zainteresowana chłopakami a zwłaszcza takimi, którzy wymieniają dziewczyny jak rękawiczki. Ale gdy na jej drodze staje Noah wszyscy ją przed nim ostrzegają. Chłopak ma w zwyczaju wykorzystywać dziewczyny i zostawiać je na pewne cierpienie. Ale Mara nie umie się oprzeć. Dlatego też gdy Noah zaprasza ją na "randkę" dziewczyna nie potrafi się oprzeć. Lecz Noah skrywa tajemnicę niemal tak samo zadziwiającą jak Mara. Jak mroczny okaże się ich sekret ?  Czy będą w stanie połączyć swoje siły i nawzajem się ochronić ?

Dlaczego zdecydowałam się sięgnąć po "Mara Dyer. Tajemnica" ?
  Po pierwsze dlatego, że jest to książka w rodzaju ,,wiesz, że wszyscy ją mają, więc ty też musisz ją mieć!".
Po drugie dlatego, że okładka jest tak wspaniała jak i treść książki.
Po trzecie dlatego, że amerykański booktube się nią zachwyca. 
A po czwarte i ostatnie dlatego, że nie wybaczyłabym sobie jakbym nie przeczytała tak wspaniałej książki !

Wątek miłosny :
Noah (aww *o*) jest po prostu wspaniały, zarazem mroczny jak i tajemniczy. Mara nieśmiała jak i odważna. Razem tworzą cudowne połączenie ! Czytałam z zapartym tchem, aby tylko dowiedzieć się jak potoczą się ich losy ! 

Autorka:
 Od pierwszej strony tej powieści zakochałam się w Michelle Hodkin. To co stworzyła jest absolutnie genialne !  Język jest prosty, dzięki czemu masz wrażenie, że fruniesz po kartach powieści ! 

PODSUMOWANIE : 
  Przeczytałam w zaledwie parę dni, ponieważ musiałam jak najszybciej dowiedzieć się jaką tajemnicę skrywa Noah ! Zakończenie całkowicie wybiło mnie z rytmu i zszokowało zarazem. Bardzo zżyłam się z główną bohaterką. Potwierdzam teorię, że tą książkę trzeba przeczytać !

POLECAM CZY NIE ?
Zdecydowanie polecam !

TĄ KSIĄŻKĘ MUSICIE PRZECZYTAĆ ! 

"Balansowałam na krawędzi koszmaru i pamięci, niezdolna rozstrzygnąć, co jest czym.

         OKŁADKA AMERYKAŃSKA 
                        .
                                .
                                .
                        .
Za przeżycie tej niesamowitej przygody bardzo dziękuję 
wydawnictwu FOKSAL :)