niedziela, 13 marca 2016

RECENZJA "GREGOR I NIEDOKOŃCZONA PRZEPOWIEDNIA"

Gregor jest zwykłym jedenastoletnim chłopcem, który mieszka w niewielkim mieszkaniu wraz z dwoma siostrami, babcią i mamą. Jego tata wyszedł i nie wrócił już dwa lata temu ! 

Nastają wakacje, czas wypoczynku i niesamowitej laby. Wszystkie dzieciaki z osiedla wyruszają na obozy, wszystkie oprócz Gregora. Chłopak musi zostać w domu, aby móc opiekować się swoją dwuletnią siostrzyczką Botką. Zupełnie przez przypadek wpada wraz z siostrą do kratki wentylacyjnej. Spadają i spadają, wkraczają do Podziemia. Świata pełnego karaluchów, szczurów, nietoperzy, pająków i ludzi. 

                              ***
Już na samym początku poznajemy dwójkę karaluchów, które pomimo początkowego zniechęcenia prowadzą Gregora i Botkę do księżniczki Luksy, która z dystansem podchodzi do chłopaka. Wkrótce okazuje się, że Gregor jest kluczem niedokończonej przepowiedni. Co to oznacza ? Tego tak naprawdę nie wie nikt. Nagle okazuje się, że tata chłopaka żyje... Karaluchy, nietoperze, pająki i ludzie muszą wyruszyć na śmiertelną wojnę ze szczurami, które są bardziej przebiegłe od niejednego stworzenia na ziemi.  Chciałabym podziękować wydawnictwu IUVI za to, że mogłam wyruszyć do podziemia, czuć dreszcze na ciele gdy główni bohaterowie chodzili po pieczarach i przewijać kartki z prędkością światła. Myślę, że ta pozycja zadowoli zarówno młodszych jak i starszych czytelników. 

Każdy pisarz musiał od czegoś zacząć ... Suzanne Collins to pisarka, którą zna chyba każdy. Jest autorką bestsellerowej serii "Igrzyska Śmierci". Zanim napisała ten światowej sławy fenomen, swoją karierę rozpoczęła właśnie serią o Gregoru, która spodobała mi się równo mocno jak i seria o igrzyskach ! Kocham takie klimaty jakie zastały mnie w Podziemiu ! 

ZDECYDOWANIE POLECAM WAM PRZECZYTAĆ "GREGOR I NIEDOKOŃCZONA PRZEPOWIEDNIA"PONIEWAŻ KSIĄŻKA JEST ŚWIETNA ! 

MOJA OCENA : 8/10

Jak zwykle brawa dla wydawnictwa IUVI za przepiękną okładkę, która jest o wiele ładniejsza niż ta pierworodna :)<---- OKŁADKA AMERYKAŃSKA

                                      Za to, że mogłam poznać Podziemie bardzo
                                      serdecznie dziękuję niezawodnemu wydawnictwu
                                                                     IUVI ♥

PS: ZA NIEDŁUGO RECENZJA 2 TOMU !